Kde sme | Mapa webu | i-net  
 
  
MUDr. Andrej Zlatoś

Testovanie  

Testovanie je diagnostický výkon pri ktorom zisťujeme schopnosť organizmu reagovať alergickým spôsobom na alergény z nášho prostredia.

Testy spočívajú v nanesení roztoku so štandardizovaným alergénom na kožu vnútornej plochy predlaktia a v následnom porušení kožného krytu pod kvapkou alergénu plastovou paličkou s miniatúrnym hrotom (Stallerpoint). Alergén je v mikroskopickom množstve vpravený do kože, čo je však v prípade alergie dostatočné na vyvolanie lokálnej kožnej reakcie. Po narušení kožného krytu sa čaká na reakciu cca 15 až 20 minút. Po uplynutí tohto času nasleduje odrátanie testov. Súčasťou každej testovacej sady je aj kvapka histamínu (pozitívna kontrola) a čistého rozpúšťadla bez alergénu (negatívna kontrola). Pri hodnotení testov je podstatné či niektorý z alergénov spôsobuje reakciu bližšiu k reakcii pozitívnej kontroly ako k reakcii čistého rozpúšťadla.

Reakcia na histamín je teda normálna u zdravého človeka a neznamená alergiu. V prípade že reakcia na histamín nie je prítomná je potrebné testy z odstupom času zopakovať.

POZOR PRED TESTOVANÍM SA ASPOŇ 7 DNÍ NESMIE UŽÍVAŤ ŽIADNA CELKOVÁ ANTIALERGICKÁ LIEČBA !

Výsledok by mohol byť falošne negatívny reakcia by bola liekmi utlmená !

Lokálnu liečbu (očné kvapky, nosný sprej) nie je potrebné pred testovaním vysadzovať.

Stallerpoint
Testovacie látky

pixel
pixel
pixel
psoit design Asociácia súkromných lekárov Slovenskej republiky Úvodná stránka Zdravita, združenie ambulantných lekárov Zdravita, združenie ambulantných lekárov psoit design MUDr.Andrej  Zlatoš Zdravita, združenie ambulantných lekárov Asociácia súkromných lekárov Slovenskej republiky
pixel pixel